Uzman Danışman Psikolog Hazal Kahraman ’’Duyguların Yönetimi; Evdeki Duygular, Anlama, Düzenleme, Yönetme’’ 23 Haziran 2020

Uzman Danışman Psikolog Hazal Kahraman ’’Duyguların Yönetimi; Evdeki Duygular, Anlama, Düzenleme, Yönetme’’ 23 Haziran 2020

İzmir Rotary Kulübü

 

 

23 Haziran 2020, Konuk Uzman Danışman Psikolog Hazal Kahraman ’’Duyguların Yönetimi; Evdeki Duygular, Anlama, Düzenleme, Yönetme’’ hakkında interaktif bir şekilde bizlerin de duygu analizinin yapıldığı bir toplantı gerçekleştirdik.

 

Hazal KAHRAMAN Kimdir?

Lisans eğitimini 2014 senesinde ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra 2017 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim süreçleri boyunca, lisans eğitimi kapsamında “Mutluluk ve İyi Oluş” dersi için öğrenci asistanlığı görevini üstlenmiştir. Pozitif psikoloji ile tanışması bu yıllara tekabül eden Hazal Kahraman, lisans mezuniyetinin sonrasında İngiltere merkezli Humanayz ve Research Maze isimli araştırma şirketlerinde bu alana yönelik çalışmalarına devam etmiştir. Bu şirketlerde görev aldığı süreç boyunca, aralarında Turkcell’in de bulunduğu kurumlar için, eğitim ve atölye hazırlama konusunda deneyim edinmiştir. Ayrıca, pozitif psikoloji alanı ile alakalı olan “Mutluluk 2.0” kitabının yazım aşamasına verdiği hizmet ile destek olmuştur. Yüksek lisans eğitimi dahilinde ise yas konusuna ağırlık vermiştir. Yine yüksek lisans programı kapsamında “Bilişsel Davranışçı Terapi” ile ilgili de eğitim almıştır.

Geçen süre boyunca, özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde ve çeşitli eğitim kurumlarında görev almıştır. Bunların yanında, Karşıyaka Belediye’sinde gönüllü psikolog olarak hizmet vermiş ve bu süreç boyunca mahalle merkezlerinde psikolojik danışmanlık ve eğitim süreçlerine dahil olmuştur.

Hazal Kahraman, Pozitif Psikoterapi akımını ana merkez olarak kabul etse de, eklektik bir yaklaşıma sahiptir.

Diğer Toplantılar